Wielka Liga Czytelników w Szkole Podstawowej w Tymbark

Szkoła Podstawowa w Tymbarku wzięła udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników. Jego głównym celem jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

Konkurs miał także na celu odkrycie niezwykłego bogactwa wspólnego rodzinnego czytania, które przynosi obfite owoce – takie jak:

  • wspólne przeżycie pięknych chwil, które na zawsze pozostaną w pamięci dziecka
  • pogłębienie więzi rodzinnych,
  • ograniczenie wpływu telewizji i komputera.

Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej w Tymbarku od 25 stycznia do 5 marca. Uczestniczyli w nim rodzice z dziećmi z klas 1‒6. Uczniowie wypożyczali w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej (15 książek) i odbierali do nich pytania. Testy rozwiązywali w domu, podczas rodzinnego czytania.

Wypełnione formularze oddawali do biblioteki szkolnej, gdzie zostały ocenione przez Panie: I. Zwierczyk i M. Gniecką. Do poprawy testów służył przygotowany klucz. Punkty z kolejnych testów zostały zsumowane. Z każdej lektury można było uzyskać 100 punktów, z wszystkich lektur 1500 punktów.

Rodzice i dzieci musieli się zmierzyć z różnymi pytaniami typu: Jaki silnik miał pojazd pana Samochodzika, zacytować z książki Nie płacz, koziołku, co myślał koziołek, siedząc samotnie na wysepce, skorzystać ze słownika języka angielskiego i przetłumaczyć wyrazy, rozwiązać zadanie matematyczne, przyrodnicze, korzystając z różnorakich słowników w wersji papierowej, dopisać synonimy do podanych wyrazów.

Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1‒3 i 4‒6 weźmie udział w drużynowym półfinale, który odbędzie się 10 kwietnia 2015 r. w Limanowej, a finał odbędzie się w Katowicach.

Do konkursu zgłosili się następujący uczniowie 4‒6: Agnieszka Musiał, Ślusarczyk Monika, Patryk Sporek, Magdalena Madoń, Wojciech Urbański, Szymon Urbański, Mikołaj Wacławski, Natalia Frys, Ewa Kumórkiewicz, Julia Kumórkiewicz, Adrian Frączek, Paulina Madoń, Filip Poręba, Dorota Poręba, Dominik Cebula, Eliza Poręba, Klara Rokosz, Kamil Śliwa.

Z klas 1‒3: Krystian Frączek, Julia Chudy, Kamil Matląg, Maksymilian Cebula, Emilia Górka, Karol Kaim, Bartłomiej Pach, Aleksandra Czyrnek, Anna Walendzik, Zuzanna Smaga, Gabriela Trojanowska, Antoni Urbański, Paulina Surdziel, Aleksander Dominik, Marcelina Urbańska, Patryk Mrózek, Julia Kulig, Urszula Czyrnek.

Do półfinału zakwalifikowali się:

w klasach 1-3: Kamil Matląg 3a, Bartłomiej Pach 2b, Krystian Frączek 1b
w klasach 4-6: Adrian Frączek 4a , Klara Rokosz 4a, Monika Ślusarczyk 5a

Nagrody ufundowane przez: Firmę FAKRO Nowy Sącz, LOBO Kraków, Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii zostały wręczone przez Pana Pawła Ptaszka ‒ Wójta Gminy Tymbark na uroczystym świątecznym apelu.

Galeria zdjęć

[nggallery id=211]

źródło: UG Tymbark
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory