Zacierają różnice pokoleniowe w Pisarzowej

We współczesnym świecie ważna jest współpraca i wymiana doświadczeń. Przekonali się  o tym uczniowie Zespołu Szkół  im. ks. J. Górszczyka  w Pisarzowej. Grupa dziewcząt,  biorących udział w programie Youngster zdecydowała się na wzięcie udziału w projekcie pt. ,,Ocalić od zapomnienia,” którego celem było wyjście poza mury szkoły i podjęcie działań na rzecz społeczności lokalnej.

Lekcje języka angielskiego prowadzone przez Klaudię Biedrońską metodą projektu zaprowadziły Agnieszkę Rogóż, Dominikę Piaskowy,  Emilię Pająk i Izabelę Raczek do Domu Kultury w Pisarzowej, gdzie dzięki gościnności  pań z Koła Gospodyń Wiejskich została nawiązana ciekawa i efektywna współpraca.

Uczennice miały możliwość wzięcia udziału w kilku spotkaniach i warsztatach, dzięki czemu nie tylko zdobywały wiedzę na temat lokalnych tradycji, ale również  mogły rozwijać swoje umiejętności manualne.

Ponadto członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zostały zaproszone do szkoły.  Panie: Janina Cempa, Małgorzata Górka, Rozalia Ciuła, Antonina Lubera, Maria Chudy, Marta Pawłowska, Aneta Frączek i Monika Pawłowska 10 marca 2015 roku, wraz z grupą projektową, przedstawiły przed uczniami szkoły podstawowej, a potem gimnazjum, czym zajmuje się Koło Gospodyń Wiejskich. Uczniowie mieli szansę posłuchać  lokalnych pieśni i wierszy o Pisarzowej, spróbować tradycyjnego chleba i podpłomyków oraz obejrzeć dzieła lokalnych twórców.

Projekt z języka angielskiego zintegrował lokalną społeczność i uświadomił, jak ważne jest pielęgnowanie lokalnej tożsamości, a także kultywowanie tradycji.

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory