X Slalom Gigant o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa

Na stoku wyciągu narciarskiego Limanowa SKI odbyły się po raz dziesiąty zawody narciarskie SLALOM GIGANT o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa. Zawody te cieszą się ogromną popularnością. W tym roku wystartowały aż 94 osoby.

Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnienie aktywnego wypoczynku na nartach, integracja środowiska narciarskiego oraz podnoszenie poziomu narciarstwa zjazdowego. Zawody organizowane były w 5 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kobiety i mężczyzn. Ważnym zapisem w regulaminie zawodów było zdanie, że są to zawody amatorskie dla osób niezrzeszonych w klubach. 94 zapisanych uczestników zawodów spełniło te warunki. Najliczniejsza grupę stanowili najmłodsi uczestnicy tj. urodzeni w 2005 r. i młodsi. Uczestnicy zawodów to nie tylko mieszkańcy Limanowej miasta i powiatu. Byli uczestnicy z Bochni, Nowego Targu, Nowego Sącza, Gorlic, Krakowa.

Pogoda podczas zawodów dopisała, stok był należycie przygotowany do zjazdu. Klasyfikacja zawodów została przeprowadzona na podstawie czasu, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy startowali począwszy od najmłodszej grupy dziewcząt i chłopców, aż po najstarszą grupę kobiet i mężczyzn.

A było o co walczyć.

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary i dyplomy, które wręczał Burmistrza Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz.

Ponadto 50 najmłodszych zawodników otrzymało pamiątkowe statuetki ufundowane przez sponsora – miłośnika białego szaleństwa, tj. Firmę PATEX Marka Florka oraz Kazimierza Wojtasa.

Organizatorem zawodów był Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Limanowa, a honorowy patronat zawodów sprawował Burmistrz Miasta Władysław Bieda.

Galeria zdjęć

[nggallery id=196]

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory