Turniej Tenisa Stołowego „O lodową piłeczkę”

Ośmiu zawodników stanęło na starcie „najpoważniejszej” kategorii wiekowej w corocznym Turnieju Tenisa Stołowego „O lodową piłeczkę”.

Mowa oczywiście o seniorach. Ich rozgrywki, ze względu na swoisty charakter i wychowanie uczestników znacznie różnią się od pozostałych kategorii.

Zawodników cechuje poważne podejście do wyzwania, zaciętość, koncentracja oraz osobiste traktowanie „porachunków” z rywalami, które sięgają korzeniami pierwszych edycji „Lodowej…”

W tym roku jedni faworyci z różnych powodów przeznaczyli mniej czasu na treningi, inni zagrali z grypą, jeszcze inni wrócili po kilku latach do składu turnieju…

Ostatecznie stawka tak się wyrównała, wymieszała i skomplikowała, że zaliczyliśmy kilka niespodzianek. Dla śledzących od 10 lat temat, samych zainteresowanych, bądź ich kibiców wyniki mówią wszystko. Oto podsumowanie:

Gratulacje serdeczne dla Mistrza Sebastiana, który z roku na rok stanowił coraz większe zagrożenie, a w tym roku, zajmując pierwsze miejsce, udowodnił, że jest gotów przejąć pałeczkę lidera po starszych kolegach.

Słowa uznania dla Adama, Wicemistrza, który kilka lat był prawdziwym postrachem seniorskiej obsady, a w tym roku bez treningów, z marszu, zdobył II miejsce.

Brawa dla Roberta i Józka – jako przedstawiciele jednego osiedla stoczyli bratobójczy pojedynek, w którym zwyciężył obdarowany przez los grypą Józek i zdobył tytuł II Wicemistrza.

Najstarszym uczestnikiem turnieju był Paweł, który dostał specjalny dyplom weterana.

Szczególne podziękowania należą się Andrzejowi Rośkowi, który nie dość, że brał udział w rozgrywkach, to jeszcze sprawnie i skrupulatnie rozpisał zawody i prowadził notatki.

Oficjalna kwalifikacja:

Mistrz – Sebastian Twaróg
I Wicemistrz – Adam Górka
II Wicemistrz – Józef Ciuła
IV miejsce – Robert Hec
V miejsce – Daniel Górka, Andrzej Rosiek, Damian Raczek i Paweł Łabuz.

Ostatnią kategorią wiekową, która wystąpiła w tegorocznej X edycji turnieju tenisowego „O lodową piłeczkę”, a tym samym ich rozgrywki zakończyły bogaty program tegorocznych ferii zimowych byli juniorzy starsi.

Panowie postanowili walczyć systemem każdy z każdym + rozgrywki finałowe, więc kosztowało to trochę czasu i sił, tym bardziej, że dzięki systematycznym treningom stawka się wyrównała i rzadko kto gładko wygrywał swój pojedynek dwoma setami.

Oto kolejność tej edycji:

Mistrz – Paweł Rogóż
I Wicemistrz – Mariusz Serafin
II Wicemistrz – Damian Jasica
IV – Karol Jasica
V miejsce – Krzysztof Serafin, Sebastian Krzyżak, Artur Michalik, Mirosław Serafin

Puchary i dyplomy wręczył Kierownik Wydziału Promocji i Kultury Gminy Limanowa, Wojciech Korabik. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Galeria zdjęć

[nggallery id=194]

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory