Przywitanie wiosny w Kamienicy

Od lat w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy świętuje się nadejście wiosny. W tym roku wiosna była bardzo punktualna i nie zawiodła nas. Piękna pogoda i radosny nastrój sprawiły, że był to wyjątkowy i uroczysty dzień.

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w strojach kolorów kojarzących się z wiosną: żółtego i zielonego. W klasach 1-3 od rana mówiło się tylko o wiośnie, wszyscy zaangażowali się w wykonanie kolorowych gaików i Marzanny. Główne obchody powitania wiosny odbyły się na wspólnym spotkaniu, kiedy to uczniowie z wielkim zapałem i entuzjazmem recytowali wiersze i śpiewali piosenki o wiośnie. Po tej części artystycznej klasy 1-3 wyruszyły barwnym korowodem na spacer po okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny.

Celem piątkowego spotkania z okazji nadejścia kalendarzowej wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, integracja zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej. Organizatorom uroczystości zależało także na rozwijaniu wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowań ekologią i ochroną środowiska, kształtowaniu ekologicznych postaw wobec przyrody.

źródło: UG Kamienica
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory