Konkurs Palm w Limanowej

W Limanowej odbył się XXVIII Konkurs Palm Wielkanocnych zorganizowany przez limanowską parafię przy wsparciu Urzędu Miasta.

W tym roku do konkursu zgłoszono 85 palm, o 19 palm więcej niż w roku ubiegłym. Chociaż wystrojono mniej wysokich palm, przybyło palm mniejszych, a różnorodność ręcznie wykonanych zdobień zachwyciła oglądających. Najdłuższa palma w tegorocznym konkursie mierzyła 15 metrów.

Palmy wykonane na konkurs powinny nawiązywać zarówno formą jak i surowcem do tradycyjnych palm wielkanocnych występujących dawniej na terenie Ziemi Limanowskiej. Palmy zgodnie z regulaminem powinny być wykonane z gałązek wierzbowych, a na jej wierzchołku powinien znajdować się jałowiec. Do konstrukcji palmy można było używać trzciny pospolitej, kocanki, bukszpanu lub cisu. W przypadku palm wysokich dozwolona była żerdź obłożona wierzbowymi witkami. Palma winna być związana batem (rzemieniem skórzanym) lub witkami wierzbowymi. Kwiaty do ozdobienia palmy powinny być wykonane z bibuły lub zasuszone.

Kryteria oceny to: wysokość, ilość kwiatów, rodzaje kwiatów, dobór materiałów, kolorystyka, tradycyjne zdobnictwo.

Komisja w składzie:

1. Ks.Daniel Światek
2. Jolanta Szyler
3. Stanisław Strug
4. Bożena Zoń
5. Anna Kądziołka

W konkursie wzięło udział 85 palm, w trzech kategoriach : palmy duże – powyżej 8 m. wysokości, palmy średnie od 3 – 8 m, palmy małe poniżej 3 m.

Szczegółowe wyniki konkursu.

Galeria zdjęć

[nggallery id=206]

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory