Konkurs „Kocham i wzrastam”

20 marca w Zasadnem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wiedzy o Słudze Bożym ks. Józefie Kurzei. Konkurs był przygotowany i zorganizowany przez parafię w Kamienicy (ks. Radosława Słowika) i szkołę w Zasadnem. Przy organizacji konkursu pomagali katecheci ze szkół w parafii. Pomysłodawczynią konkursu była sołtys Zasadnego Agata Zięba, a regulamin konkursu przygotował ks. Z. Filip Badurski. W konkursie wzięło udział blisko 100 uczestników.

Komisja konkursowa, w skład której weszli: ks. Filip Badurski z kościoła Mariackiego w Krakowie, Małgorzata Sidor – prezes Stowarzyszenie Artystów fabs i Barbara Frydel z Komisji Procesu Beatyfikacyjnego ks. Józefa Kurzei nagrodziła dziewięć prac plastycznych, podkreślając wysoki poziom, wiedzę i zaangażowanie jego uczestników.

Główne nagrody ufundowało Stowarzyszenie Artystów fabs, książkę o parafii w Mistrzejowicach ofiarowała dla wszystkich uczestników konkursu parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe w Mistrzejowicach. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zasadnem Bożena Gierczyk przygotowała dla nagrodzonych dzieci dyplomy i obdarowała uczestników słodyczami. Planowany jest także wyjazd dla wszystkich uczestników konkursu do Mistrzejowic.

Wystawę prac konkursowych można oglądać w kościele w Zasadnem.

źródło: UG Kamienica
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory