II Piknik o bezpieczeństwie

Tradycją w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Podobinie stała się impreza poświęcona bezpieczeństwu. Dzięki współpracy z Komisariatem Policji w Mszanie Dolnej, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu, Ochotniczą Strażą Pożarną w Niedźwiedziu oraz dużemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów udało się zorganizować piknik, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Impreza obejmowała wiele atrakcji, które miały za zadanie przybliżyć uczniom problem bezpieczeństwa. Na wstępie przedstawiono skecz „Wiedźmy z północy i wiosna”. Kolejnym punktem był konkurs transparentów wykonanych przez uczniów każdej z klas. Następnie Pani Anna Pękała podczas prelekcji przedstawiła rodzicom, nauczycielom i uczniom problem bezpieczeństwa w sieci.

Bardzo ciekawym punktem programu była rywalizacja nauczycieli, rodziców i uczniów w konkursie drużynowym „Super Starcie”, który obejmował zadania sprawnościowe oraz konkurs wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego życia. Dla publiczności zorganizowano konkurs „latające piłeczki”. Uczniowie wykonywali również sałatki wiosenne. Bogaty program pikniku obejmował ponadto: naukę zumby prowadzoną przez uczennice szkoły, ćwiczenia fitness z instruktorem P. Alicją Kruźlak, mierzenie ciśnienia krwi i obliczanie BMI przez panią pielęgniarkę Krystynę Borowiec oraz uczniów, pokaz radiowozu i wozu strażackiego, ćwiczenia sprawnościowe- BRD. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

Dzięki współpracy z Policją, GOPS, Rodzicami, Strażą Pożarną udało się w szkole w Podobinie zorganizować niezapomniane wydarzenie, które jest dobrą lekcją bezpiecznego życia dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

źródło: UG Niedźwiedź
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory