I Turniej Szkół Gimnazjalnych

20 marca odbył się I Turniej Szkół Gimnazjalnych zorganizowany przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej. Celem turnieju było wyłonienie najlepszego gimnazjum z terenu miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź w kategoriach: biologia, chemia, geografia, język angielski, język niemiecki, matematyka, ortografia, plastyka i wychowanie fizyczne.

Celem nadrzędnym była integracja młodzieży gimnazjalnej i licealnej, rozwijanie zainteresowań młodzieży różnymi dziedzinami wiedzy, podniesienie intelektualnych możliwości uczniów, promocja uczniów w innym środowisku oraz promocja szkoły organizującej turniej.

Na uroczystym otwarciu turnieju pokazem tańca towarzyskiego zaprezentowali się obecni uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Karolina Kręcichwost i Rataj Rafał, a popisami muzyczno-wokalnymi – szkolny zespół muzyczny z przewodniczącym szkoły Kamilem Cichorczykiem. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Wójt Gminy Mszana Dolna, Wójt Gminy Niedźwiedź, Burmistrz Miasta Mszana Dolna, Dyrektor ZS nr1 w Mszanie Dolnej, Wydawnictwo PEARSON oraz Wyspa MSZANKA.

Po zaciętej walce we wszystkich kategoriach okazało się, że Gimnazjum nr 2 z Mszany Dolnej i Gimnazjum z Poręby Wielkiej uzyskało tyle samo punktów. Szkoły musiały losować kategorię, z której odbyła się dogrywka. Język niemiecki okazał się szczęśliwy dla Gimnazjum nr 2 w Mszanie Dolnej, dzięki czemu szkoła zajęła I miejsce w I Turnieju Szkół Gimnazjalnych.

Ogólna punktacja o Puchar Starosty Powiatu Limanowskiego:

1. Gimnazjum nr 2 w Mszanie Dolnej – 56 pkt,
2. Gimnazjum w Porębie Wielkiej – 55 pkt,
3. Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej – 48 pkt,
4. Gimnazjum w Rabie Niżnej – 46 pkt,
5. Gimnazjum w Niedźwiedziu – 44 pkt,
6. Gimnazjum w Podobinie – 43 pkt,
7. Gimnazjum w Koninie – 23 pkt,
8. Gimnazjum w Kasinie Wielkiej – 11 pkt.

Z terenu Miasta Mszana Dolna:

1. Gimnazjum nr 2,
2. Gimnazjum nr 1.

Z terenu Gminy Mszana Dolna:

1. Gimnazjum z Raby Niżnej,
2. Gimnazjum z Kasiny Wielkiej.

Z terenu Gminy Niedźwiedź:

1. Gimnazjum z Poręby Wielkiej,
2. Gimnazjum z Niedźwiedzia,
3. Gimnazjum z Podobina,
4. Gimnazjum z Koniny.

Galeria zdjęć

[nggallery id=201]

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory