Pierwsze Igrzyska w Biegach Narciarskich w Zalesiu

W ubiegły piątek – 6 lutego – przy budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego LKS „Zalesianka” w Zalesiu zgromadziło się około 200 młodych sportowców z tzw. „biegówkami” na nogach, gotowych do startu w Powiatowej Gimnazjadzie i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Biegowym.

Oficjalnego otwarcia igrzysk dokonał Mieczysław Uryga – wicestarosta limanowski, który przywitał sportowców życząc jak najlepszych wyników. Podczas otwarcia obecny również był Artur Krzak Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej, Paweł Pięta Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Limanowej oraz Feliks Piwowar Wicedyrektor ds. MOS PL.

Jest to wyjątkowe wydarzenie sportowe dla lokalnego narciarstwa biegowego, zważywszy na fakt, iż ostatnia tego typu impreza sportowa właśnie w Zalesiu, u stóp góry Mogielica miała miejsce przeszło 30 lat temu

Stanisław Mrowca, pierwszy trener Justyny Kowalczyk uczestniczący w spotkaniu.

Oczywiście zawody tego typu odbywają się corocznie i organizowane są przez MOS PL Limanowa, jednak w tym roku zoorganizowane zostały po raz pierwszy na nowo oddanych trasach biegowych w Zalesiu.

W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego, a wśród nich czołówka województwa małopolskiego i Polski w kategorii dziewcząt.

Na zakończenie zmagań najlepszym z najlepszych okolicznościowe medale wręczyli: Jan Ziemianin, Helena Kuczaik, Andrzej Ruchała, Piotr Ziemianin, Edward Mucha, Piotr Faron, Stanisław Mrowca, Stanisław Golonka oraz Marek Mrózek.

Organizatorami imprezy byli: Powiat Limanowski, ZPO-MOS PL, PSZS Limanowa.

Galeria zdjęć

[nggallery id=183]

źródło:Powiat Limanowski
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory