Pasowanie na czytelnika w Tymbarku

Do czego służy książka? Czy książki trzeba czytać i szanować? Z jakiej bajki pochodzą ilustracje? Na te i na inne pytania mogli odpowiedzieć sobie uczniowie klas pierwszych, którzy uroczyście zostali przyjęci w poczet Biblioteki Szkoły Podstawowej w Tymbarku w dniu 11 lutego 2015 roku.

Uroczystość pasowania na czytelnika stała się już tradycją i została wpisana w kalendarz imprez szkolnych na stałe. Członkowie Moli Książkowych przygotowali przedstawienie o Andzi Książkowskiej, która nie wiedziała, jak postępuje się z książką, ale z czasem wiele się nauczyła.

W nawiązaniu do prowadzonego przez bibliotekę programu: Poczytaj mi, przyjacielu, Pani Niezabitowska, mama jednego z pierwszaków, przeczytała książkę: Franklin i książka z biblioteki.

Były też niespodzianki: konkursy z nagrodami i pamiątkowe zakładki do książek. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i sam akt pasowania na czytelnika. Uczniowie obiecali często odwiedzać bibliotekę i szanować wypożyczone książki.

Galeria zdjęć

[nggallery id=186]

źródło: UG Tymbark
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory