Dzień Babci i Dziadka w Mszanie Dolnej

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dziadkowie kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie.

Dzieci to czują i wiedzą, dlatego wspólnie z wychowawczyniami zaprosiły do Przedszkola nr 2 babcie i dziadków, żeby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość. Zwykle to Babcie i Dziadkowie opowiadają wnukom bajki. W tym dniu to jednak dzieci swoje zdolności i umiejętności przedstawiając Zagórzańskie Jasełka.

To nie tylko kultywowanie tradycji ludowych, ale również integracja środowiska rodzinnego i przedszkola. Zaprezentowały dialog i wypowiedzi w gwarze zagórzańskiej oraz dawniej śpiewane pastorałki tj. Świenty Scepon, Panienka Maryja, Pasły się łowce i inne. Dzieci bardzo się starały, widać było, że miłość i wdzięczność wypełnia ich małe serduszka.

Jubilaci ze wzruszeniem śledzili popisy swoich wnucząt, którzy wprowadzili Ich w nostalgiczny, ale jakże radosny nastrój. Niejednej Babci i niejednemu Dziadkowi zakręciła się łza w oku. Oczywiście każde dziecko przygotowało dla Babci i Dziadka prezent – swoje zdjęcie ozdobione kolorowymi ramkami.

Prezenty zostały samodzielnie wykonane przez dzieci, które włożyły przy tym dużo swojej inwencji twórczej. Po części artystycznej nadszedł czas na wspólny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień ten był dla wszystkich pełen uśmiechu i radości, szczęścia i dumy ze swoich wnuków.

Galeria zdjęć

[nggallery id=177]

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory