Dzień Babci i Dziadka, Konkurs Kolęd, Zabawa Karnawałowa i nie tylko!

Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie styczeń może uznać za jeden z najbardziej intensywnych miesięcy bogatych w wydarzenia i atrakcje dla swoich uczniów. Czas, sam generuje obecność takich uroczystości jak Dzień Babci i Dziadka, Konkurs Kolęd, Zabawa Karnawałowa czy potrzeba pomocy zwierzętom podczas trudnych warunków pogodowych. Niemniej nie zawsze musimy odnosić się w sposób szczególny do takich wydarzeń –ale nie dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie ! Dzięki chęciom, kreatywności nauczycieli oraz ogromnym sercom najmniejszych uczniów jedno wydarzenie prześcigało kolejne.

Zima to trudna do przetrwania pora roku dla zwierząt leśnych. Wszystko przykryte jest śniegiem i zwierzętom trudno jest znaleźć pożywienie. Nasi czworonożni przyjaciele cały dzień szukają pokarmu, ale często chodzą głodne. Trzeba im dostarczać pożywienie, zwłaszcza wtedy kiedy jest mróz, śnieg i marznący deszcz. Oddział Przedszkolny z opiekunem Haliną Woźniak postanowił zrobić im zimową niespodziankę. Mali detektywi, obserwowali ślady na śniegu: było ich sporo: tu biegł zajączek, tam sarenka, a jeszcze gdzie indziej ktoś prowadził sanki. Każde zwierzę, które chodzi po śniegu, nie robiło tego dla przyjemności. Jego wędrówka to ciągłe poszukiwanie pożywienia, którego zimą jest niewiele. Dzieci na wsi pamiętały o zwierzętach. Wszystkie resztki jedzenia, skorupki lub obierki odkładały do osobnego pojemnika, aby , gdy się napełni, wynieść go w okolice lasu – do zwierzęcej stołówki.

Wraz z pojawieniem się pierwszych płatków śniegu w przedszkolu na parapetach zaczęły gromadzić się ptaki. Dzieci wiedziały, że jest to sygnał aby pomóc ptakom w zdobywaniu pokarmu – w te pędy zgromadziły potrzebne produkty tj. ziarna pszenicy, kukurydzy, słonecznika, orzeszków i słoninkę. Wszystkie składniki zostały dokładnie wymieszane. Przygotowane smakołyki dla skrzydlatych przyjaciół dzieci wsypały do karmnika. Mimo szczypiącego mrozu dzieci obserwowały zlatujące się zewsząd ptaszki, które z wielkim zapałem dziobały pożywienie. Codziennie uczniowie zaglądają do karmnika i uzupełniając „ ptasią stołówkę”.

Trochę zobowiązani lokalizacją a bardziej chęcią podziwiania piękna Gminy Limanowa w szczególności malowniczej miejscowości Męcina uczniowie wybrali się na szczyt góry Jaworz. Niestrudzeni wędrówką i lekkim mrozem przedszkolaki bawiły się na całego odziane w wszędobylski biały puch.

Nie sposób nie wspomnieć o innych wydarzeniach które tym razem odbyły się w budynku szkoły takich jak na przykład zabawa karnawałowa. Atmosfera była wyśmienita, wszyscy radośni i uśmiechnięci, wspaniała orkiestra, pyszne przekąski i mnóstwo ulubionych przez dzieci łakoci.

Również w styczniu szkoła przyłączyła akcji „ĆWICZ RAZEM Z NAMI”, zorganizowanej przez członków SK PCK. Uczniowie ćwiczyli przy dźwiękach muzyki podczas przerw śródlekcyjnych.

Są w styczniu takie dni, kiedy wnuczęta obdarowują Babcie oraz Dziadków szczególnymi dowodami miłości i przywiązania. Pamiętały o tym również przedszkolaki, które 21 stycznia zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystą akademię z okazji ich święta. Maluchy w pięknych, kolorowych strojach dzielnie zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki. Uśmiechom, uściskom i całusom nie było końca. Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców.

Kultywując tradycję staropolskiego zwyczaju śpiewania kolęd 30 stycznia uczniowie uczestniczyli w Szkolnym Przeglądzie Kolęd. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody sponsorowane przez ks. Piotra Cierniaka – , za które składamy serdeczne podziękowania.

Galeria zdjęć

[nggallery id=179]

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory