Bezpieczne ferie zimowe

Funkcjonariusze Straży Gminnej Gminy Mszana Dolna w ramach działań prewencyjnych pod hasłem „Bezpieczne Ferie Zimowe” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Olszówce oraz w Glisnem.

Głównym tematem rozmów z dziećmi było ich bezpieczeństwo w trakcie ferii zimowych. W trakcie wizyty omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa, obowiązujące tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Szczególnie akcentowano bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i unikanie zamarzniętych akwenów wodnych.

Podczas spotkania poruszono również temat bezpiecznego zachowania się na drodze, przestrzegano przed kontaktem z „obcą osobą” i umiejętnym zachowaniu się w danej sytuacji.

Funkcjonariusze podkreśli też wagę elementów odblaskowych, które umieszczone na ubraniach bądź plecakach dzieci powodują w porze wieczorowo – nocnej lepszą widoczność pieszego dla kierowców.

Na koniec spotkania dzieciom zostały rozdane opaski odblaskowe.

Warto podkreślić, że dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpiecznego zachowania się w czasie ferii i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na pytania konkursowe.

Spotkania funkcjonariuszy z dziećmi przed feriami mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadome mogą się spotkać.

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory