Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską

Strażnicy ze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prowadzili zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Program spotkań realizowany w pierwszych klasach szkół podstawowych w ramach akcji “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską ” miał na celu uświadomienie dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach, czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m.in. blisko drogi, zbiornika wodnego.

W prelekcjach uczestniczyło łącznie 160 dzieci z mszańskich szkół. Strażnicy przypomnieli również zasady, jakimi trzeba się kierować w przypadku, kiedy przytrafi się nieszczęśliwy wypadek i konieczne jest wezwanie pomocy.

Zajęcia prowadzone były przy pomocy specjalnie w tym celu przygotowanej prezentacji, pełniej kolorowych obrazków i wesołych wierszyków adekwatnych do omawianych zagadnień. Dzieci były bardzo aktywne w prowadzonych prelekcjach, a wiedza którą posiadają na temat bezpiecznych ferii jest zadowalająca.

Akcja ”Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską” potrwa do 1 marca.

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory