Zniżki dla rodzin w ramach Karty Dużej Rodziny

Członkowie rodzin z co najmniej trójką dzieci niezależnie od dochodu mogą ubiegać się o wydanie Karty Dużej Rodziny. Wnioski o wydanie Karty składać można w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Limanowej. Karta wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny, a jej posiadanie uprawnia m.in. do zniżek w wielu instytucjach publicznych i prywatnych, a także zniżek ustawowych.

Do tej pory wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny wydano 222 rodzinom z terenu gminy Limanowa, łącznie 1283 osobom.

Rodzice mogą korzystać z Karty dożywotnio, natomiast dzieci do 18 roku życia lub do ukończenia nauki /maksymalnie do osiągnięcia 25 lat/. Osoby niepełnosprawne otrzymują Kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta Dużej Rodziny poza zniżkami ustawowymi uprawnia do zniżek handlowych w instytucjach publicznych i firmach prywatnych. W sumie do programu przystąpiło już ponad 470 partnerów, którzy oferują zniżki 1500 miejscach i systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki są opatrzone logiem Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny.

Do tej pory do programu włączyły się m.in. banki PKO BP i BOŚ, sieć PLAY, księgarnie Świat Książki i Bonito, kina Helios, supermarkety Alma, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour oraz na stacjach paliw LOTOS.

Lista instytucji i firm oferująca zniżki dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Rodziny składające wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny zobowiązane są dołączyć następujące dokumenty:

  • w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica – dokument potwierdzający tożsamość,
  • w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia – akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość,
  • w przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce,
  • w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.
źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory