Warsztaty beatboxu w LDK

Od stycznia tego roku w LDK ruszyły nowe warsztaty dla młodzieży – z beatboxu. Warsztaty beat box prowadzi w każdy czwartek Bartłomiej Chrustek, który znajduje się w pierwszej 20 najlepszych polskich beatboxerów. Ma za sobą występy w całej Polsce, a determinacja i talent sprawiają, że z roku na rok jest coraz lepszy w tej formie muzycznej.

Beatbox to forma rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt, scratchy za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony. Technika, przez niektórych określana jako hip-hopowy odwrót od maszyn poprzez naśladowanie głosem rytmów i dźwięków paradoksalnie inspirowana jest estetyką maszynistyczną.

Oprócz zajęć typowo technicznych uczestnicy mają okazję poznać zasady kompozycji beatboxu, a także mają do dyspozycji sprzęt elektroniczny służący do „loopowania” nagranych wcześniej podkładów i efektów dźwiękowych. Bartłomiej współpracuje również z muzykami, których zaprasza na warsztaty w celach wspólnego tworzenia utworów, a co za tym idzie uczestnicy warsztatów mają okazję poznać zasady scenicznej współpracy beatboxerów z muzykami.

Lista chętnych na warsztaty jest już zamknięta. Ale w trakcie ferii letniej planujemy uruchomienie dodatkowych zajęć – o szczegółach programu na ferie 2015 poinformujemy wkrótce.

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory