Spotkanie z uwolnionym misjonarzem

26 stycznia w Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej odbyło się spotkania z ks. Mateuszem Dziedzicem, misjonarzem pochodzącym z ziemi limanowskiej a pracującym w Republice Środkowoafrykańskiej.

Ks. Mateusz w ubiegłym roku został uprowadzony przez afrykańskich rebeliantów. i wraz z 24 innymi afrykańskimi zakładnikami, wśród których było pięcioro dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Po ponad sześciu tygodniach został szczęśliwie uwolniony.

W spotkaniu oprócz społeczności szkolnej uczestniczyli wice dyrektor szkoły Dorota Atłas, proboszcz tutejszej parafii ks. Stanisław Kowalik, księża katecheci oraz były radny Stanisława Golonka i obecny Mateusz Wroński.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem przez grupę kolędników z klasy IIa pod kierunkiem wychowawczyni pani Bogumiły Drużkowskiej oraz zespołu muzycznego prowadzonego przez pana Wojciecha Dudka.

Misjonarz opowiadał o posłudze kapłańskiej w Afryce, obrzędach liturgicznych i o życiu codziennym tamtejszej ludności. Dużym zainteresowaniem cieszyła się opowieść ks. Mateusza o nauce i zabawach afrykańskich dzieci. Pod koniec spotkania ks. Misjonarz przedstawił przebieg porwania i uwolnienia z rąk rebeliantów. Całość ubarwiona była pięknymi fotografiami i krótkimi filmami. Na zakończenie ks. Mateusz poprowadził wspólnie z zebranymi modlitwę w języku tamtejszej ludności.

Wszyscy obecni na spotkaniu byli pod wielkim wrażeniem opowieści ks. Misjonarza Mateusza Dziedzica.

źródło: Miasto Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory