Przegląd Zespołów Kolędniczych Gminy Kamienica

6 stycznia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy już po raz dwudziesty drugi odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych Gminy Kamienica. Na scenie zaprezentowało się 6 grup: Grupa Kolędnicza BETLA ze Szczawy – prowadzona przez Franciszka Rusnaka, Grupa Kolędnicza HERODY oraz Grupa Kolędnicza Z GWIAZDĄ, działające przy Kole Gospodyń Wiejskich w Kamienicy (instruktor – Maria Opyd),  Grupa Kolędnicza Z GWIAZDĄ z Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” –  przygotowana przez Bożenę Gierczyk, Grupa Kolędnicza Z SZOPKĄ ze Świetlicy Środowiskowej w Zalesiu – prowadzona przez Anetę Wierzycką oraz Grupa Kolędnicza Z GWIAZDĄ ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamienicy – przygotowana przez Krystynę Gałysę.

Występy poszczególnych grup oceniała komisja w składzie: Jadwiga Adamczyk – muzyk, regionalista z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” z Nowego Sącza oraz Benedykt Kafel – etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

W kategorii grup dziecięcych komisja przyznała dwa ex aequo I miejsca  dla  Grupy Kolędniczej Z GWIAZDĄ z Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” oraz Grupy Kolędniczej Z GWIAZDĄ ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamienicy. II miejsce zajęła Grupa Kolędnicza „Z GWIAZDĄ” ze Świetlicy Środowiskowej w Zalesiu.

W kategorii grup dorosłych jury przyznało również dwa ex aequo I miejsca  dla  grup: „HERODY” z Kamienicy i BETLA ze Szczawy, a II miejsce dla Grupy Kolędniczej „Z GWIAZDĄ” z Kamienicy.

Nagrody i dyplomy poszczególnym grupom i instruktorom wręczyli: dr Władysław Sadowski – wójt gminy oraz Mieczysław Marek – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy.

Ponadto  na XVI Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie ta turoniowi” w Lubomierzu, który odbędzie się w dniach 17 – 18 stycznia 2015 r. zakwalifikowano: Dziecięcą Grupę Kolędniczą „Z GWIAZDĄ” z Zespołu Regionalnego Zasadnioki z Zasadnego, Dziecięcą Grupę Kolędniczą „Z GWIAZDĄ” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamienicy, Dorosłą Grupę  Kolędniczą „HERODY z Kamienicy oraz Dorosłą Grupę Kolędniczą „BETLA” ze Szczawy.

Oprócz grup kolędniczych na scenie wystąpiła również Grupa Obrzędowa, działającą przy Kole Gospodyń Wiejskich w Kamienicy, która przedstawiła scenkę tradycyjnego kolędowania w naszych domach.

Galeria zdjęć

[nggallery id=153]

źródło: UG Kamienica
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory