Pierwszy noworodek w 2015 roku!

Pięć minut po godzinie trzeciej, 1 stycznia 2015 roku, w Szpitalu Powiatowym w Limanowej urodziło się pierwsze w powiecie limanowskim dziecko. Chłopiec – to syn Pani Niedośpiał z Mszany Górnej. Waży 4 kg i mierzy 56 cm.

Niespełna 10 minut później, bo kwadrans po godzinie trzeciej, urodził się drugi chłopczyk, synek Państwa Zelków z Kamionki Małej. Waży 3680 g i ma 57 cm wzrostu. Miłosz Florian ma już trójkę starszego rodzeństwa- Emilka 3 lata, Dawid 6 lat i Patrycja 8 lat.

Na Limanowszczyźnie, stało się już tradycją, że dzieci urodzone pierwszego dnia Nowego Roku zawsze odwiedzają włodarze powiatu. Tak też było i w tym roku, gdzie do pierwszego urodzonego w 2015 roku dziecka, wybrali się osobiście Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego – Starosta Limanowski Jan Puchała i Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga. Towarzyszyli im: Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej Marcin Radzięta, Ordynator Oddziału Noworodkowy i Patologii Noworodka – lek. med. Bożena Wojtas i lek. med. Jacek Widomski Z-ca Ordynatora Oddziału Ginekologii i Położnictwa.

Podczas wizyty, starości w asyście kierownictwa szpitala, na ręce szczęśliwych mam wraz z gratulacjami przekazali okolicznościowe wyprawki, oraz złożyli noworoczne życzenia.

źródło: Powiat Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory