Dzień Seniora w Słopnicach

Terminu tego spotkania nie trzeba zapisywać w żadnym kalendarzu, bo co roku, od kilkunastu już lat, w okresie karnawału spotykają się razem seniorzy i osoby samotne z gminy Słopnice. I tak było również 22 stycznia, kiedy na zaproszenie Wójta Gminy Słopnice i Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy przybyli na noworoczne spotkanie dziadkowie, babcie, emeryci, renciści oraz osoby w podeszłym wieku, które czują potrzebę przebywania z innymi.

Spotkanie rozpoczął powitaniem gości Kierownik GOPS Edward Sroka oraz wójt Adam Sołtys. Ciepłe słowa wraz z noworocznymi życzeniami skierowali do przybyłych gości także ks. proboszcz Jan Gniewek oraz dyrektor Marek Mrózek. Następnie grupa uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola ze Słopnic Górnych zaprezentowała muzyczną wersję jasełek. Po spektaklu przyszedł czas na wspólny obiad, rozmowy w gronie znajomych oraz wspólne donośne kolędowanie.

Dzień Seniora w ocenie uczestników to jedyna okazja do wspólnego przebywania w tak licznej grupie przyjaciółmi i znajomych z dawnych lat, z którymi kontakt na co dzień jest raczej utrudniony. To również okazja do dzielenia się swoimi doświadczeniami, wrażeniami i przeżyciami minionego roku oraz skuteczna recepta na zapomnienie o codziennych troskach.

Organizatorzy spotkania raz jeszcze pragną przekazać wszystkim seniorom gminy Słopnice obecnym na spotkaniu, jak również tym, którzy z rożnych powodów nie mogli dołączyć do grona, życzenia zdrowia, radości i pomyślności oraz by dojrzały wiek był czasem aktywnym, pełnym pasji, a jednocześnie czasem spełnienia i osobistej satysfakcji.

Galeria zdjęć

[nggallery id=169]

źródło: UG Słopnice
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory