Dzień Babci w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie

Dnia 21 stycznia z okazji Dnia Babci klasy przedszkolne, pod kierunkiem wychowawczyń, przygotowały inscenizację. Zaproszone przez wnuki babcie zjawiły się tłumnie w holu szkoły, aby podziwiać występ artystyczny swoich ulubieńców.

Mali aktorzy prosili widzów o wyrozumiałość w razie ewentualnych potyczek, jakie zdarzyć się mogą podczas przedstawienia. Scenariusz widowiska był bardzo bogaty. Zawierał teksty poetyckie, w których była mowa o tym, jak powinien zachowywać się grzeczny wnuczek i wnuczka oraz została wymieniona cała gama cech, dlaczego babcia jest w rodzinie niezastąpiona.

Dopełnieniem uczuć wyrażanych pod adresem ukochanych babć były piosenki śpiewane dźwięcznymi dziecięcymi głosami z werwą i radością w głosie. Zapał z jakim je wykonywali uczniowie świadczył o gorących sercach małych artystów. Po części poetyckiej miała miejsce inscenizacja, która w swojej wymowie nawiązywała do tekstu o „Czerwonym Kapturku”. Na szczęście tym razem Wilk okazał się niegroźny, a Babcia nie tylko stanęła w jego obronie, ale nawet opatrzyła zranione zwierzę.

Na zakończenie, oprócz pięknych życzeń skierowanych pod adresem solenizantek, wybrzmiała piosenka pt. „Żyj babciu sto lat!”. Następnie wnuki wręczyły babciom kwiaty i zaprosiły na poczęstunek. Wzruszone i uśmiechnięte babcie nie szczędziły swoim pociechom gromkich braw, uścisków i słodkich całusów.

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory