Więcej kontroli na drogach!

W związku z wyjazdami świątecznymi od kilku lat obserwujemy na drogach województwa małopolskiego wzmożony ruch, przede wszystkim na drogach prowadzących w górskie rejony wypoczynkowe. Nasilone wyjazdy powodują zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz maksymalnego podniesienia płynności ruchu, Policja w okresie świątecznym będzie prowadzić wzmożone działania, których głównym celem będzie pomoc kierującym w bezpiecznym dotarciu do celu podróży poprzez :

  • Nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa.
  • Udzielanie wskazówek i rad kierującym, upłynnianie ruchu i kierowanie pojazdów na drogi objazdowe.
  • Eliminowanie z ruchu „pijanych kierowców” oraz tzw. „piratów drogowych”.
  • Ponadto będziemy podejmować stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które stanowią główne przyczyny wypadków drogowych, a przede wszystkim: przekraczających dopuszczalną prędkość, niestosujących się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, nieudzielających pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo przejeżdżających przejścia dla pieszych, nieprawidłowo wyprzedzających.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia na małopolskich drogach doszło do 26 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 34 zostały ranne, zaistniało 128 kolizji drogowych.

Przypominamy, że w najbliższych dniach obowiązywać będą ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton tj.

  • 25 grudnia br. w godz. od 8:00 do 22:00,
  • 26 grudnia br. w godz. od 8:00 do 22:00,
  • 1 stycznia 2015 w godz. od 8.00 do 22.00.

Jednocześnie prosimy kierowców, aby w czasie tych szczególnych świątecznych dni zachowali szczególna ostrożność na drogach. Zima to trudny i niebezpieczny okres dla kierowców dlatego ważnym elementem bezpieczeństwa jest odpowiednie przygotowanie się do podróży. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w tym dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Małopolscy policjanci życzą spokojnych Świąt i bezpiecznego podróżowania.

źródło: KWP Kraków
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory