Otwarte Zawody w Strzelectwie Sportowym z okazji 100 – lecia bitwy na Jabłońcu

Zespół Szkół Nr 1 w Starej Wsi był inicjatorem i organizatorem Otwartych Zawodów w Strzelectwie Sportowym zorganizowanych z okazji 100 – lecia bitwy na Jabłońcu. Zawody przeprowadzono w dniu 5 grudnia 2014 roku na strzelnicy sportowej w Limanowej. Honorowy patronat nad zawodami sprawował Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan.

Zawody miały na celu uczczenie walk, które miały miejsce na ziemi limanowskiej w 1914 roku, a w których pośrednio brali udział również mieszkańcy Starej Wsi. Do udziału w zawodach zaproszone zostały wszystkie szkoły z gminy Limanowa, szkoły z miasta Limanowa oraz z gminy Tymbark. Na zaproszenie odpowiedziało 7 gimnazjów i 6 szkół podstawowych. Z gminy Limanowa oprócz inicjatora przedsięwzięcia, a więc Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi. Pozostałe szkoły biorące udział w zawodach to: Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej, Zespół Szkół Nr 2 w Limanowej, Zespół Szkół Nr 3 w Limanowej, Zespół Szkół Nr 4 w Limanowej, Gimnazjum w Tymbarku, Niepubliczne Gimnazjum i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Piekiełku oraz Zespół Szkół Nr 1 w Starej Wsi. W sumie do zawodów zostało zgłoszonych 75 zawodników. Zawody strzeleckie rozpoczął Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja natomiast w ceremonii zakończenia i wręczania nagród Wójta Gminy Limanowa reprezentował Wicewójt Marian Mąka.

W kategorii drużynowej uczniowie zostali nagrodzeni pucharami Wójta Gminy Limanowa, zdobywcy pierwszych miejsc indywidualnie otrzymali puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi a pozostali laureaci pamiątkowe medale. Zawodnik który zdobył największą ilość punktów w strzelaniu do tarczy otrzymał puchar Prezesa LOK w Limanowej. Uczniom uczestniczącym w zawodach zapewniono poczęstunek.

Wyniki zawodów.

Zawody strzeleckie

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory