Odblaski rozdane

Wprawdzie frekwencja podczas środowej debaty „Żyję w bezpiecznym mieście” nie była powalająca, ale był czas na rzeczowe podejście do indywidualnych problemów naszych mieszkańców. Przedstawiciele mszańskiej Policji – Pani Komendant Anna Pękała i asp. Stanisław Stec przygotowali na początek kilka filmików przestrzegających przed kradzieżami w miejscach publicznych i popularnym wyłudzaniem pieniędzy „na wnuczka”.

Warto o tym pamiętać, kiedy przygotowując do świąt, dysponując większymi kwotami robimy zakupy w dużych sklepach lub w miejscach targowych. Zajęci listą zakupów nie zwracamy uwagi na otoczenie i ilość ludzi, którą wykorzystują złodzieje. Warto też pamiętać o prostej zasadzie – by nie trzymać najważniejszych dokumentów razem z pieniędzmi. Gdy dojdzie do kradzieży mniejszą stratą dla nas są pieniądze, zawsze problemową sprawą jest wyrobienie nowych dokumentów.

Zgodnie z zapowiedzią rozdano też opaski odblaskowe, o tym jak ważna jest widoczność pieszego przypomniał w krótkiej prezentacji komendant Straży Miejskiej – Jakub Spędzia. Specjalne pogadanki organizowane są dla naszych najmłodszych w szkołach podstawowych, ale nie możemy też zapominać o starszych osobach. Co ważne, zwrócił się do uczestników, by sami dawali przykład młodszym, nosząc odblaski, bo przykład zawsze idzie z góry.

Autorytetem w domu częściej są dziadkowie niż sami rodzice, więc pojawiła się gorąca prośba o „świecenie przykładem”. Dlatego też wszyscy, którzy pojawili się w sali narad dostali nadprogramowo odblaski, nie dość, że dla siebie, również dla znajomych, którzy nie mogli dotrzeć na miejsce jak i odblaski dla maluchów o różnych kszałtach i kolorach. Organizatorzy zapowiadają powtórzenie tego typu debaty w nowym roku, o czym zapewne poinformujemy na naszej stronie.

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory