Gimnazjalistki z Kasiny Wielkiej laureatkami X Przeglądu Pieśni Patriotycznej

Zespół wokalny w składzie: Justyna Rusnarczyk – śpiew, gitara, Renata Pietrzak – śpiew, Laura Ceklarz – śpiew wystąpił 25 listopada 2014 roku na X Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „To oni tędy szli, gdy maki kwitły na zboczach…”.
Gimnazjalistki z Kasiny Wielkiej zdobyły w nim I miejsce.

Tegoroczny konkurs był realizowany w ramach programu „Na drodze do Polski Niepodległej”. Został włączony do „Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej”. Przegląd przeprowadzony został we współpracy z Małopolskim Kuratorium Oświaty w Krakowie w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu. Zyskał rangę konkursu wojewódzkiego i przeprowadzono go w czterech kategoriach: dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy prezentowali po dwa utwory: jeden z nich o tematyce zgodnej z hasłem przeglądu, tj. bitwą pod Monte Cassino, a drugi, – to dowolna pieśń o charakterze patriotycznym.

Zespół wokalny z Gimnazjum w Kasinie Wielkiej zaprezentował „Piosenkę o piosence” Renaty Bogdańskiej i „Piosenkę dla córki” Macieja Pietrzyka. W kategorii – zespoły/chóry z gimnazjum otrzymał I miejsce.

Wszyscy laureaci X Przeglądu Pieśni Patriotycznej wystąpili ponownie podczas uroczystego Koncertu galowego, który miał miejsce 28 listopada 2014 roku. Po koncercie zaświadczenia i nagrody laureatom Przeglądu wręczał Małopolski Wicekurator Oświaty – Grzegorz Baran.

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory