Zmodernizowana droga Słopnice-Lipowe

Zmodernizowany popularny skrót drogowy Słopnice-Lipowe, z którego korzysta większa część mieszkańców gminy Słopnice udając się w kierunku Limanowej i Starej Wsi, przeszedł w ostatnim czasie odbiór techniczny i został oficjalnie oddany do użytkowania. Inwestycja warta 1,4 mln zł, to czwarta już droga gminna… (więcej).

Inwestycja warta 1,4 mln zł, to czwarta już droga gminna, która została kompleksowo zmodernizowana przy dofinansowaniu uzyskanym przez samorząd w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Zamyka ona tym samym serię inwestycji samorządu podjętych w celu stworzenia solidnej sieci głównych dróg gminnych przebiegających przez teren gminy Słopnice. Inwestycja ta jest dopełnieniem infrastruktury drogowej, która zapewnia przejezdność głównych ciągów komunikacyjnych w kierunkach sąsiednich gmin i miejscowości.

W ramach inwestycji na drodze Granice i Markowo została wykonana nowa szersza nawierzchnia asfaltowa na długości blisko 2 km w nowoczesnej technologii z zastosowaniem specjalnej siatki, która podniesie nośność drogi. Na drodze Markowo – Przylaski wykonano nową nawierzchnię na odcinku 1,9 km oraz dla usprawnienia ruchu wykonano 4 zatoki asfaltowe ułatwiające wymijanie. Na powyższych odcinkach dróg wykonano również modernizację odwodnienia ich korpusów poprzez wymianę uszkodzonych przepustów oraz założenie ścieków betonowych. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu i będzie znaczącym udogodnieniem dla wszystkich zmotoryzowanych.

Schetynówka

  • Całkowity koszt -1 373 270,01 zł
  • Dofinansowania NPPDL– 695 135,00 zł
  • Środki własne gminy Słopnice – 668 135, 01 zł
  • Dofinansowanie Powiat Limanowski – 10 000,00 zł
  • Wykonawca – LIMDROG, podwykonawca DROGBUD
źródło: UG Słopnice
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory