Samorządowa współpraca zaowocowała

Chodnik przy ul. Krakowskiej gotowy – wykonawca poprosił o wyznaczenie terminu końcowego odbioru robót. Dziś możemy jeszcze spotkać pracowników malujących nowe przejścia, montujących znaki pionowe. Z nowego trotuaru możemy już korzystać. Od wielu lat mieszkańcy tej okolicy czynili usilne starania, by budowa chodnika przy DW 968 znalazła się w kalendarzu samorządowych inwestycji. Choć ulica biegnie przez miasto, to jej zarządcą jest krakowski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wszystko zatem, co dzieje się na tej drodze i przy niej, bezpośrednio zależy od szefostwa tej instytucji.

W chwili, kiedy cieszymy się z zakończonej inwestycji, trzeba przypomnieć postać śp. Grzegorza Stecha – dyrektora krakowskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, człowieka niezmiernie życzliwego samorządom i współpracy z wójtami i burmistrzami Małopolski. Kiedy powstawał chodnik przy DW 968 w Kasince Małej, burmistrz Tadeusz Filipiak zaprosił dyr. Grzegorza Stecha do Mszany Dolnej, by zapytać o opinię na temat budowy chodnika także wzdłuż części miejskiej tej drogi. Odpowiedź była natychmiastowa – „zleć projekt i zabieramy się do roboty”, usłyszał burmistrz.

Wspólne dzieło samorządu wojewódzkiego, miejskiego, a nawet w niewielkim zakresie także i gminnego, a zatem wspólnie też poniesiemy tego koszty. Kwotę 2.064.152,04zł. (kwota brutto) podzielimy po 50% pomiędzy miastem i województwem, odejmując koszty budowy oświetlenia, bo ta pozycja jest finasowana w 100% przez samorząd miejski. Wójt Bolesław Żaba zapłaci 50% kosztów wybudowanego przez nas fragmentu chodnika na terenie gminy ( granica z Kasinką Małą), drugą połowę wyłoży ZDW. Dzięki tej inwestycji możemy bezpiecznie dojść z centrum Mszany Dolnej aż do Lubnia po chodniku – dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania – instytucjom i firmom wymienionym wyżej, ale też pracownikom bezpośrednio budującym chodnik wraz z całą infrastrukturą. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że z tej inwestycji możemy być naprawdę dumni.

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory