„ODBLASK” przyjacielem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaninie

„Mój odblask chroni mnie”- wiedzą o tym wszystkie dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Kaninie. Szkoła trzeci raz z rzędu bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”, której organizatorami są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, od pierwszych dni września, nauczyciele realizują liczne zadania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Działania te są tym bardziej potrzebne, gdyż szkoła znajduje się przy ruchliwej drodze krajowej 28.

Uczniowie wyposażeni zostali w kamizelki odblaskowe, w których poruszają się po drodze, jak również zabierają je ze sobą na wycieczki. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe udali się na wycieczkę „Ścieżką ekologiczną”. Samorząd Uczniowski zorganizował „Odblaskową dyskotekę”. Uczniowie otrzymali również odblaskowe elementy od m. in. Urzędu Gminy w Limanowej, Starostwa Powiatowego w Limanowej, PZU w Limanowej i Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Zorganizowany w szkole konkurs plastyczny „Odblask chroni mnie” spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Szkolny konkurs „Wiedzy o ruchu drogowym” , zajęcia pozalekcyjne i inne działania organizowane są po to, aby uczniowie i rodzice uświadomili sobie, jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza w jesiennych i zimowych miesiącach, kiedy wcześnie zapada zmrok. Każdy, kto nosi odblask, staje się bardziej widoczny na drodze, a co za tym idzie- bardziej bezpieczny.

Odblask

W ramach akcji w październiku odbyło się również spotkanie z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Panowie Policjanci wygłosili prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz na temat zagrożeń, jakie czyhają na dzieci w drodze do i ze szkoły. Zwracali też uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych poruszających się po drogach. Dzieci miały możliwość praktycznej nauki prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

W szkole planowane są jeszcze inne działania, a ich celem jest rozpropagowanie idei noszenia odblasków i kamizelek odblaskowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów na drodze.

Koordynatorami działań w szkole są:  Katarzyna Ziaja, Piotr Kiełbasa, Adam Frączek.

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory