”No promil no problem”

Społeczność Szkoły Podstawowej w Łętowem, Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu, Szkoły Podstawowej w Glisnem oraz Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce dołączyła do VII edycji kampanii społecznej NO PROMIL NO PROBLEM.
Patronat nad kampanią objął Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, a ambasadorem tej akcji została Pani Anna Petrycka.

W ramach akcji przerowadzono konkurs plastyczny. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ,,Solny Gwarek”. Celem konkursu było uświadomienie wszystkim, że każdy człowiek powinien mieć świadomość, iż ofiarą pijanego kierowcy może być bliska nam osoba lub my sami. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże – informuje koordynator akcji. Uczniowie wykazali się wielkimi zdolnościami i pomysłowością. Trudno było wyłonić zwycięzcę. Dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wszystkie prace zostały nagrodzone, a najpiękniejsze zostały wysłane do siedziby Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ,,Solny Gwarek” w Wieliczce. Radości było bardzo dużo, gdy otrzymaliśmy wiadomość, że spośród nagrodzonych prac został wyłoniony laureat – uczeń kl.VI. ze Szkoły Podstawowej z Łętowego (obecnie uczeń I. kl. Gimnazjum ZPO w Mszanie Górnej) Kamil Walczak, a uczennica kl. VI. Szkoły Podstawowej w Glisnem Angelika Blecharczyk otrzymała wyróżnienie. Uczniowie ci zostali nagrodzeni na uroczystym podsumowaniu kampanii, które miało miejsce 26.09.2014 w Wieliczce.

Do Urzędu Gminy Mszana Dolna zaproszeni zostali liderzy – uczniowie Samorządu Szkolnego biorący udział w kampanii społecznej NO PROMIL NO PROBLEM. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z programem oraz założeniami akcji. Zorganizowane były warsztaty, na których zwracano uwagę na potrzebę zapanowania nad emocjami i właściwe zachowanie, bowiem przyczynia się do tego, że nie krzywdzi się innych. Uczono odpowiedzialności w dokonywaniu wyborów.

Uczniowie bawili się wspaniale i długo będą pamiętać to spotkanie – dodaje koordynator. Można powiedzieć, że bardzo odpowiedzialnie podeszli do założonych celów, gdyż aktywnie włączyli siebie i swoich kolegów do akcji. Wspólnie z nauczycielami rozdawali deklaracje odpowiedzialnego kierowcy/pasażera. Wiele osób chętnie ją podpisało, by tym samym wesprzeć kampanię, która przeciwstawia się przyzwoleniu na jazdę po pijanemu. Mówimy STOP PIJANYM KIEROWCOM. Wszystkie oddane deklaracje oddano na ręce Pani Anny Petryckiej- gminnego ambasadora kampanii.

Kolejnym działaniem w ramach kampanii był wspólny patrol z policją.

Bardzo dziękujemy Komendzie Powiatowej w Limanowej z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji za angażowanie i przeprowadzenie tej akcji – swoją wdzięczność wyrażają uczestnicy kampanii.

Działania te miały miejsce w pobliżu z każdej ze szkół uczestniczących w akcji. Podczas patrolu policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców, a uczniowie wręczali im materiały promujące kampanię NO PROMIL NO PROBLEM i rozmawiali o skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Zachęcali do odważnych reakcji w razie stwierdzenia takich sytuacji, do głośnego powiedzenia „NIE”. Starali się pokazać jak ważne jest wzięcie odpowiedzialności również na siebie, ponieważ to nasza reakcja i powstrzymanie „promilowego” kierowcy może uratować komuś życie. Wszyscy sprawdzani kierowcy byli trzeźwi, dlatego też każdy otrzymał upominek. Podczas patrolu panowała bardzo przyjemna atmosfera. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiega kontrola pojazdów i kierowców w trakcie badania alkomatem.

W trakcie trwania kampanii rozdano uczestnikom koszulki, czapeczki, słodycze balony oraz inne materiały promujące kampanię.

Galeria zdjęć

[nggallery id=127]

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory