Mateusz Szczęsnowski drugi na Croatia Open!

Na odbywającym się w dniach 15-16 listopada b.r. w Zagrzebiu turnieju klasy G-1 Croatia Open wystartowali zawodnicy UKS KORYO Mszana Dolna.

Turniej ten  bardzo mocno obsadzony był przez reprezentacje narodowe oraz kluby z całego świata.  Do rywalizacji stanęło 1200 zawodników. Z bałkańskich zawodów ze srebrnym medalem wrócił  Mateusz Szczęsnowski, który  w finale uległ nieznacznie na punkty zawodnikowi z Francji.  Palmę pierwszeństwa Patrycja Kornaś  musiała oddać zawodniczce z Serbii; Izabela Majerczyk, po wyrównanej walce z reprezentantką Niemiec, w dodatkowej rundzie przegrała złotym punktem, a Kacper Piaskowy w pierwszej walce pokonał reprezentanta Słowacji, niestety w drugiej walce uległ Niemcowi na punkty.

Turniej możemy zaliczyć do udanych – walki stały na bardzo wysokim poziomie. Pokazuje to, że w przyszłym sezonie musimy startować więcej w zawodach mistrzowskich rangi G1