8 miejsce Limanowej w „Teraz Polska”

3 listopada w Sali Kolumnowej Sejmu RP ogłoszono wyniki dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Współorganizatorem konkursu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, która wspiera promocję najlepszych polskich samorządów, wyłaniając Laureatów Konkursu „Teraz Polska” dla Gmin.

Już po raz szósty rozdano nagrody Fundacji, w konkursie wyłaniającym te samorządy, które postawiły na nowoczesne zarządzanie i stworzenie najlepszych warunków zarówno dla swoich mieszkańców, jaki i dla funkcjonowania biznesu.

Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW, jest 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego z tzw. Banku Danych Lokalnych. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego

10 czołowych Samorządów wg charakteru administracyjnego

  • Miasta na prawach powiatu: 

Warszawa
Gliwice
Poznań
Katowice
Gdańsk
Sopot
Rzeszów
Toruń
Krosno
Lublin

  • Gminy miejskie:

Krynica Morska
Karpacz
Bieruń
Biłgoraj
Sucha Beskidzka
Łeba
Pruszcz Gdański
Limanowa
Lubawa
Żywiec

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory