Wysokie miejsca Koryo w Krynicy

Na progu złotej jesieni, w perle polskich uzdrowisk – Krynicy Górskiej, odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w taekwondo olimpijskim. Skoro nasi młodzi sportowcy jeżdżą po całej Europie, a ostatnio byli nawet w dalekim Azerbejdżanie, to tym bardziej nie mogło ich zabraknąć, kiedy zawody organizowane są niemal „za miedzą” Trener Zbigniew Karpierz pojechał do Krynicy 4 października z mocną ekipą – KORYO reprezentowało 6 juniorów i 2 kadetów. Szóstka spośród nich stanęła na podium. Miedzynarodowymi mistrzami Małopolski w kategorii juniorów zostali, zdobywają złote medale; Dominika Maron i Kacper Piaskowy. Na II stopniu podium stanęły Patrycja Kornaś i Klaudia Kujacz. Z medalami brązowymi z Krynicy wrócili Ewelina Głowacz i Krystian Kornaś.

Tego samego dnia, ale u naszych sąsiadów w Czechach, o medale walczyło 8 podopiecznych Zbigniewa Karpierza. Międzynarodowe zawody SOKOL-CUP CEFTA – 2014 miło wspominać będą Izabela Majerczyk, zdobywczyni złotego medalu w kategorii juniorów. Aż trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawały „żaki” – złoto wywalczyli Karolina Raś, Gabriela Ściegienna i Maksymilian Śmieszek. Ze „srebrem” na szyi do Mszany powrócili Karolina Szczęsnowska i Julia Chlipała, zaś brązowy medal wywalczyła Alicja Woźniak. Miejsce piąte padło łupem Oskara Pilcha. Słowa szczególnego uznania należą się debiutantkom, Karolinie Raś i Alicji Woźniak – ta pierwsza nie miała sobie równych w swojej kategorii, zdobywając „złoto”, zaś Ala stanęła na III miejscu międzynarodowego podium.