Rusza realizacja kolejnych inwestycji

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawie rozpoczęły się prace remontowe, związane z przebudową i remontem sanitariatów na I piętrze budynku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 60 tys. złotych. Na realizację tego zadania pozyskano dotację w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2014” w kwocie 31 tys. 995 zł. Pozostała kwota to środki z budżetu Gminy Kamienica.

Ruszają również prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na os. Chlipały w Szczawie, Pod Kąty w Kamienicy, domy koło drogi w Kamienicy (prawa strona przed os. Watykan) i os. Farony w Kamienicy Dolnej, na które gmina otrzymała ponad 1 mln zł z UE.

Modernizacja kortu tenisowego w Zbludzy planowana jest z początkiem listopada br. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z programu PROW. Koszt inwestycji to 139 tys. zł, z czego 75% to dofinansowanie z UE.

Podobnie remont budynku OSP w Zbludzy i Kamienicy uzyskał dofinansowanie z PROW. Koszt remontu określono na 143 tys. zł. Prace rozpoczną się pod jeszcze koniec tego roku, po wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym.

Rozpisano także przetarg na budowę hali pneumatycznej na boisku Orlika w Kamienicy.

źródło: UG Kamienica
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory