Puchar Małopolski w Konnych Rajdach Długodystansowych

Podium Pucharu Małopolski w Konnych Rajdach Długodystansowych zdominowane przez zawodników ze stajni „Apacz” z Mszany Górnej.

Po pięciu startach na pierwszych dwóch miejscach w generalnej klasyfikacji Pucharu Małopolski w Konnych Rajdach Długodystansowych zakończyli sezon dwaj jeźdźcy ze stajni „Apacz” z Mszany Górnej. Zwycięzcą został Szymon Kowalski, który starował na koniach „Atut” i „Kastello”. Na pięć rozegranych startów trzykrotnie stanął na podium, dwa razy zwyciężając i raz zajmując drugą lokatę. W tym sezonie Szymon Kowalski również odniósł zwycięstwo w Polsko-Słowackim rajdzie konnym „Turystyka Konna Bez Granic” w Łukowie.

Puchar Polski w rajdach konnych

Drugie miejsce w Pucharze Małopolski zajął Mateusz Sławecki, który trzykrotnie stanął na trzecim miejscu, w tym zdobywając trzecie miejsce Mistrzostw Polski w Konnych Rajdach Długodystansowych. Startował na klaczach „Elana” i „Inwazja”. Wielkim pechowcem okazała się Joanna Sławecka, która przed startem finałowym była liderem Pucharu, ale ze względu na dobro konia musiała zrezygnować z dalszej rywalizacji po dwudziestu kilometrach rajdu finałowego. Ostatecznie rozgrywki pucharowe zakończyła na piątym miejscu. Joanna Sławecka trzykrotnie zajęła drugie miejsca, w tym jako Wicemistrzyni Polski w Konnych Rajdach Długodystansowych. Trzecie miejsce w Pucharze Małopolski zajęła Agata Data z KS Hejnał Krzyszkowice. Wywalczyła również Mistrzostwo Polski w Konnych Rajdach Długodystansowych.

źródło: Powiat Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory