Projekt Centrum Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych w Porębie Wielkiej!

Władze Powiatu Limanowskiego ogłosiły postępowanie przetargowe na wykonanie robót związanych z realizacją strategicznej inwestycji, Budowa Centrum Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych w Porębie Wielkiej!

Inwestycja realizowana przez Powiat Limanowski podzielona została na dwa etapy:

Etap I – Zakład Przyrodoleczniczy

  • remont, przebudowa, rozbudowa istniejącego budynku

Etap II – Część pobytowa (hotelowa)

  • budowa nowoprojektowanego obiektu

Centrum Poręba Wielka

Zakres zadania realizowanego przez Powiat Limanowski, obejmuje budowę części nowych obiektów i przebudowę istniejącego budynku Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Zakład Przyrodoleczniczy połączony zostanie z istniejącym budynkiem Domu Wczasów Dziecięcych oraz częścią hotelową realizowaną w ramach II etapu.

Centrum Poręba Wielka2
W nowej części budynku znajdować się będą:

HALA BASENOWA:

  • basenem rekreacyjnym o powierzchni lustra wody 91 m2, wyposażonym w hydromasaż ścienny, ławeczkę powietrzną, tryskacze, gejzery powietrzne, wannami hydromasażowymi, biczami wodnymi, zapleczem hali, zespołem saun (w tym fińską, infrared)

STREFA PROFILAKTYKI ZDROWIA

  • pomieszczenia do hydroterapii, pomieszczenia do zawijań borowinowych, pokoje masażu, gabinet krioterapii miejscowej, gabinet inhalacji, pomieszczenia fizykoterapii, kriokomora, salka do ćwiczeń

 

18 września ogłosiliśmy przetarg na wykonanie inwestycji, zgodnie z dokumentacją. Zapewniam, że pomimo wielu procedur przez które musieliśmy przejść, przygotowania tych ambitnych zamierzeń przebiegają zgodnie z planem. Szereg barier administracyjnych uniemożliwia przyspieszenie działań. Dlatego szukamy rozwiązań, które umożliwią nam wybór najkorzystniejszej i najszybszej drogi realizacji tego przedsięwzięcia

– informuje starosta Jan Puchała

Stąd pomysł podzielenia na dwa etapy – Budowy Centrum Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych w Porębie Wielkiej, realizowanej przez Powiat Limanowski. Zgodnie z planem, w pierwszym etapie zostanie rozbudowany o nowe obiekty i wyremontowany istniejący budynek Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej, tak by można było już korzystać z leczniczych dobrodziejstw naszych wód geotermalnych. W nowowybudowanej części znajdzie się hala basenowa z basenem rekreacyjnym, wanny z hydromasażami, ale także zespoły saun. Natomiast w kolejnym etapie zostanie wybudowana tzw. część hotelowa, czyli obiekt dla gości. W późniejszym czasie zrealizowana inwestycja, stanie się częścią powstałej Strefy Aktywności Turystycznej, realizowanej przez spółkę samorządową Gorczańskie Wody Termalne, której Powiat Limanowski jest jednym z głównych udziałowców.

– informuje starosta Jan Puchała

źródło: Powiat Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory