Orkiestra dęta „Echo Zagórzan” koncertowała w Chorwacji

Na zaproszenie władz miasta Metković, „Klapy Św. Nikola” oraz chóru „Pućki Pievaci” z Rogotina w dniach od 20 – 24 września przebywała w Chorwacji orkiestra dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej. Orkiestra dała dwa koncerty, jeden w Rogotinie grając na mszy świętej a następnie po mszy orkiestra koncertowała dla mieszkańców Rogotina.

Rogotin miejscowość pięknie położona u ujścia rzeki Neretvy oraz nad  zatoką. Członkowie orkiestry  zobaczyli pola uprawne do których dopływa się łodziami  a uprawia się na nich prawie wszystkie owoce świata oprócz bananów.  W Rogotinie członkowie zostali ugoszczeni przez chór Pućki Pievaci i miejscowego księdza proboszcza.

Drugi koncert odbył się w Metković mieście tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną, tutaj orkiestra goszczona była przez władze miasta oraz chór „Klapa Św. Nikola” . Koncert odbył się w pięknym  Domu Kultury. Gospodarze miasta oprócz zwiedzania miasta, muzeum Nerona i ornitologicznego zafundowali orkiestrze  przejażdżkę a właściwie przepłynięcie małej Neretvy co było wielką frajdą płynąć łodziami zwanymi ladżami. Po koncercie  członkowie orkiestry „Echo Zagórzan„ spotkali się z członkami miejscowej orkiestry , która muzykuje już ponad 128 lat, oraz chórem „Klapa Sv Nikola”. Zarówno w Rogotinie jak też Metković orkiestra po koncertach nagrodzona została  wielkimi brawami i kilkakrotnie musiała bisować.

Był również czas na odpoczynek i kąpiele w morzu a także zwiedzanie pięknych zakątków Chorwacji z czego wszyscy byli bardzo zadowoleni. Orkiestra przyjmowana była z wielką serdecznością a gościnność  Chorwatów przerosła nasze oczekiwania.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki środkom  Urzędu Gminy Mszana Dolna w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi jaki realizuje Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Kasina Wielka.

Galeria zdjęć

[nggallery id=99]

źródło: UG Mszana Dolna / Kapelmistrz orkiestry: Adam Rusnarczyk
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory