MOVE WEEK w Kasinie Wielkiej

Na Orliku w Kasinie Wielkiej odbyło się wydarzenie sportowe w ramach ogólnoeuropejskiej akcji Tygodnia Ruchu. MOVE WEEK jest europejską kampanią promującą ruch i zdrowy styl życia z wyraźnie postawionym celem: Zwiększenie o 100 milionów aktywnych fizycznie Europejczyków do końca 2020 roku!

Animator Orlika w Kasinie Wielkiej – Artur Żaba postanowił zgłosić się do programu i w ramach kampanii zorganizował LONG GAME NIGHT. Nocny mecz piłki nożnej miał głównie na celu zaktywizować sportowo wszystkie grupy wiekowe – podkreśla organizator wydarzenia sportowego. Bez wątpienia tak było. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 uczestników w każdym wieku. Wszystko wskazywało na to, że impreza może być zagrożona – dodaje Animator. Od 5 dni przed zaplanowanym meczem padał intensywny deszcz, jednak dla wytrwałych fanów sportu nie stanowiło to większej przeszkody i z wielką ochotą przybyli na wydarzenie. Sport nocą i w deszczu ma swój urok. Uczestnicy wstępnie zostali podzieleni na dwa zespoły. Założeniem organizatora nie był końcowy wynik, lecz wspólna przyjacielska gra fair-paly. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20.00 a zakończyło o 23.00. Dodatkowo zaplanowano grilla i bufet z napojami dla wszystkich uczestników. Byli rodzice z dziećmi, były rodzeństwa, dziadkowie i kibice. Ten mecz połączył ruchowo każde pokolenie. Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowych medalem, dyplomem oraz gadżetami Move Week.

Jestem bardzo dumny, że lokalna społeczność włącza się w takie programy

– opowiada Artur Żaba.

Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach powinna mieć szczególne znaczenie w życiu każdego człowieka. Rekreacja i sport to najlepsza forma dbałości o nasze zdrowie. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy brać udział w podobnych akcjach, a swoją postawą będziemy zarażać innych.

Partnerem wydarzenia była Gmina Mszana Dolna, która ufundowała medale dla wszystkich uczestników oraz firma TEEKANNE.

Galeria zdjęć

[nggallery id=114]

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory