Koło Gospodyń Wiejskich Pisarzowa nagrodzone!

I miejsce udało się zdobyć KGW Pisarzowa podczas 6. Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, który dniach 11 – 12 października br. miał miejsce w Jabłonce. Przypomnijmy, nasze Koło wydelegowane zostało do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Kół po Prezentacji KGW z terenu Gminy Limanowa, która odbyła się w sierpniu br. w ramach „Święta Gminy”.

Podczas Małopolskiego Przeglądu KGW w Jabłonce wystąpiło 11 grup KGW i Stowarzyszeń wytypowanych z 9 powiatów woj. małopolskiego (bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, oświęcimskiego i wielickiego).

Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji artystycznych, degustacji zgłoszonych do konkursu potraw oraz ocenie prac wykonanych podczas konkursu rękodzieło artystyczne Komisja Artystyczna w składzie: Jadwiga ADAMCZYK (muzyk), Lucyna KMAK (specjalista ds. gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki), Jadwiga PILCH (etnograf), Maria Dominika WACHAŁOWICZ-KIERSZTYN (historyk sztuki i muzeolog), Benedykt KAFEL (etnograf), Robert Kowalczyk (teatrolog) przyznała wyróżnienia i nagrody w poszczególnych konkursach regulaminowych.

Nagrodę główną przeglądu wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł oraz nagrodę rzeczową otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich TOMASZOWICE (pow. krakowski), natomiast 2 równorzędne I miejsca wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 1 500 zł każda oraz nagrody rzeczowe otrzymały: Koło Gospodyń Wiejskich WŁOŚCIANKI z Łoniowej (pow. brzeski) i Koło Gospodyń Wiejskich PISARZOWA (pow. limanowski).

Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej, które zapracowały na ten sukces serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory