Dzień Edukacji Narodowej

12 października w sali Limanowskiego Domu Kultury odbyły się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Mottem przewodnim uroczystości były słowa starożytnego poety greckiego Menandera „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”. W tym dniu – mówiła Halina Waktor – głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Wykształcenie, jakie nauczyciele przekazują uczniom, jest dobrem niezbywalnym, które kształtuje młodego człowieka i ma wpływ na to, jaki będzie on w przyszłości, jakie będą jego wartości, jakimi zasadami będzie się kierował, jaki będzie arsenał wiedzy, z którego będzie korzystał zmieniając świat w miejscu, które wybierze dla siebie. Uroczystość była okazją do złożenia wszystkim pracownikom szkół samorządowych podziękowania za tworzenie szkoły dającej uczniowi poczucie bezpieczeństwa, szkoły która pomaga rozwijać umiejętność samodzielnego inicjowania, myślenia i działania, szkoły przygotowującej młodego człowieka do uczestnictwa we wszystkich dziedzinach życia społeczeństwa; w pracy, rodzinie, w społeczności; pracownikom przedszkoli za trud wkładany w codzienną pracę z dziećmi, której celem jest wszechstronny rozwój dziecka i przygotowanie do podjęcia nauki w szkole, za prowadzone działań w atmosferze przyjaznej, bezpiecznej i twórczej, gdzie najważniejsze są radość i uśmiech dziecka; pracownikom Żłobka Miejskiego za codzienną jakże trudną, odpowiedzialną, ale i dającą ogromną satysfakcję pracę we wspieraniu rodziców małych dzieci w procesie opieki i wychowania.

Słowa podziękowania do nauczycieli i pracowników szkół, przedszkoli i żłobka skierowali Burmistrz Miasta Limanowa, Małopolski Wicekurator Oświaty, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa, Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Limanowej, podkreślając wagę zawodu nauczycielskiego oraz życząc pracownikom placówek oświatowych, aby w wypełnianiu tej trudnej, ale jednocześnie pięknej misji nie zabrakło mądrości i roztropności, aby oddanie i miłość do zawodu przyniosły jeszcze lepsze efekty, satysfakcję, radość oraz świadomość budowania fundamentów pomyślnej i lepszej przyszłości.

Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do wyróżnienia Nagrodą Burmistrza Miasta Limanowa najbardziej zasłużonych pracowników oświaty.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej: osiąganie wysokich wyników w pracy z uczniami zdolnymi, jak i tymi, którzy mają problemy w nauce, za kreatywność i stosowanie nowatorskich form i metod pracy, które w sposób optymalny motywują uczniów do działania, poszukiwania, rozwijania talentów i zainteresowań nagrody od Burmistrza Miasta Limanowa otrzymali: Bogusław Bieda, Magdalena Biedroń-Wojs, Magdalena Czachurska-Bieda, Zofia Czachura, Bożena Daniel, Maria Dobrzycka, Teresa Dudek, Katarzyna Florek, Kataryzna Golińska, Renata Hasior, Urszula Juszkiewicz, Justyna Klimek, Stanisław Król, Ewa Kruczek, Ewa Łabuz, Beata Mamak, Dariusz Ociepka, Marta Oleksy, Maria Rosiek, Anna Skrzekut, Krystyna Sukiennik-Pasyk, Sabina Szafrańska – Kuśnierz.

den3

Za wzorowe zarządzanie placówką, wysoką jakość procesu dydaktycznego, tworzenie szkoły dającej uczniowi poczucie bezpieczeństwa, szkoły która pomaga rozwijać umiejętność samodzielnego inicjowania, myślenia i działania, szkoły przygotowującej młodego człowieka do uczestnictwa we wszystkich dziedzinach życia społeczeństwa; w pracy, rodzinie, w społeczności Burmistrz Miasta Limanowa wręczył nagrody dla:

  • Kazimiery Zięba – Dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1
  • Wiesława Stanika – Dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych Nr 2
  • Wiesława Wójtowicza – Dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych 3
  • Haliny Golonka – Dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4
  • Ireny Kurczab – Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 1
  • Haliny Kożuch – Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 2

Za wzorowe zarządzanie placówką, zaangażowanie w podnoszenie jakości świadczonych usług spełniających oczekiwania dzieci i ich rodziców nagrodę odebrała również Marta Palka – Dyrektor Żłobka Miejskiego w Limanowej.

Na zakończenie uroczystości prowadząca Halina Waktor przytoczyła słowa Jerzego Fickowskiego „Nie istnieją idealni ludzie, uczniowie, idealna szkoła ani idealne sposoby pracy. Wszystko jest kwestią podejścia. Podejścia, które zakłada, że nie nauczymy wszystkich wszystkiego. A jeśli już uczymy kogoś, to róbmy to z taką pasją, żeby pamiętano nasze nauki przez całe życie.”

Po części oficjalnej dla wszystkich gości w programie kabaretowym wystąpił Piotr Bałtroczyk.

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory