„Dolina Mszanki” w Osadzie Burego Misia

Już po raz drugi zespół „Dolina Mszanki” z Mszany Górnej przebywał wśród osób niepełnosprawnych – w osadzie Burego Misia nieopodal Kościerzyny.

Osada założona przez księży zmartwychwstańców każdego roku, tuż po wakacjach organizuje festyn pn.”Jeseniowa Świętnica u Miedzwiedzków” połączony z prezentacją wyrobów wytwarzanych przez siebie m.in. sery, miody, wino. Ważnym wydarzeniem festynu jest wręczanie nagrody „Romana” osobom i instytucjom najbardziej wspierającym funkcjonowanie osady. Zespół występował kilkakrotnie podczas swojego pobytu na północy naszego kraju: na Mszy Świętej, podczas festynu oraz na rynku w Kościerzynie w ramach letnich koncertów muzycznych. Z pięknym koncertem wystąpiła także strażacka orkiestra z Mszany Górnej. Na żywo podziwialiśmy zawodowy kunszt osób znanych z telewizji: Iwony Schymalli i Piotra Pręgowskiego.

Wyjazd zespołu odbył się w ramach realizacji zadania: „Upowszechnianie kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem grupy górali zagórzańskich”, na które ZZF Dolina Mszanki uzyskał w 2014r. dotację z Gminy Mszana Dolna.

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory