Ćwiczenia taktyczno-bojowe GOLD DROP

20 października przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego, tym razem pod kryptonimem „GOLD-DROP 2014″

O godzinie 16-stej na ul. Rzecznej w Limanowej przeprowadzone zostały coroczne ćwiczenia taktyczno-bojowe Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy. Tym razem akcji nadano kryptonim „Gold-Drop 2014”.

Główne cele wspólnych działań to m.in. doskonalenie współdziałania z jednostkami i instytucjami działającymi na terenie powiatu i województwa, takimi jak policja, pogotowie ratunkowe i Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz praktyczne sprawdzenie założeń Powiatowego Planu Ratowniczego, a także doskonalenie umiejętności ratowników w zakresie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz wyrobienie nawyków sprawnego działania podczas pożaru dużego obiektu.

Z ramienia Komendy Powiatowej PSP w Limanowej zaangażowano w sumie cztery samochody z 13 funkcjonariuszami oraz 93 strażaków z 22 powiatowych jednostek OSP i przedstawiciele służb wspomagających KSRG: Starostwa Powiatowego w Limanowej, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz pogotowie ratunkowe. W ćwiczeniach wzięła również jednostka OSP z Łososiny Górnej nie należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Ćwiczenia organizowane są corocznie i na podstawie oceny działania służb istnieje możliwość wprowadzenia zmian w taki sposób, aby prowadzone akcje ratownicze były sprawne, skuteczne a przede wszystkim aby mieszkańcy powiatu limanowskiego czuli się bezpiecznie i mieli świadomość, że nad tym bezpieczeństwem czuwają wyspecjalizowane służby.

źródło: Powiat Limnaowski
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory