A czy Ty masz „Ciśnienie na życie”?

Już w najbliższą sobotę, 4 października na rynku w Limanowej wykwalifikowany personel medyczny kampanii „Ciśnienie na życie” po raz kolejny zmierzy ciśnienie tętnicze krwi oraz sprawdzi wiek serc mieszkańców Limanowej.

Bezpłatne badania będą częścią dni otwartych Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej.
Możliwość regularnej kontroli zdrowia to istotna wartość, która pozwala na szybkie wykrycie oraz leczenie nieprawidłowości w organizmie człowieka. Dlatego już w najbliższą sobotę mieszkańcy Limanowej będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad lekarskich – to wszystko w ramach dni otwartych Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Na miejscu nie zabraknie przedstawicieli kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy od 2012 roku zachęcają Polaków do podjęcia profilaktyki układu sercowo-naczyniowego oraz zmiany trybu życia na zdrowszy. Wykwalifikowany personel medyczny kampanii zmierzy ciśnienie tętnicze krwi oraz sprawdzi wiek serca każdej zainteresowanej osoby, która w tym dniu pojawi się na Rynku Głównym w Limanowej. Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

„Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca.”

– zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Bezpłatne badania wieku serca oraz ciśnienia tętniczego krwi podczas dni otwartych Szpitala w Limanowej odbędą się na Rynku w godzinach od 9:00 do 15:00.

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory