90-lecie „Mechanika”

16 października 2014 roku był dniem wyjątkowym dla Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, łączący Święto Patrona Szkoły z obchodami Jubileuszu 90-lecia Placówki.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Nabożeństwu przewodniczył Biskup Stanisław Salaterski, przy koncelebrze byłych katechetów i księży absolwentów ZSTiO.

Po Mszy Świętej goście udali się do Limanowskiego Domu Kultury, 
w którym odbyła się druga część uroczystości. Zebranych powitała Dyrektor ZSTiO, Pani Grażyna Szumilas, dziękując wszystkim za obecność 
w tak ważnym dla szkoły dniu.

Część artystyczna poświęcona była historii szkoły. Dzięki projekcji filmowej, przygotowanej przez Krzysztofa Biskupa, goście mieli okazję przenieść się w niezwykłą sentymentalną podróż w czasie, ukazującą początki, dalsze lata i najnowsze dzieje „Mechanika”. Szczególne podziękowania za wkład w rozwój szkoły skierowano do obecnych na sali byłych dyrektorów i wicedyrektorów, którym młodzież wręczyła bukiety kwiatów. Nie zabrakło też wspomnień o tych, którzy odeszli: nieżyjących dyrektorach, wychowawcach, nauczycielach oraz pracownikach administracji i obsługi. Minutą ciszy uczczono zmarłą w przeddzień Jubileuszu Jadwigę Kwiecińską – nauczycielkę i wychowawczynię wielu pokoleń młodzieży. Delegacje uczniów udały się na groby zmarłych, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.

16 października 2014 roku, dla całej społeczności ZSTiO był dniem, 
w którym przeszłość spotkała się z teraźniejszością, zobowiązując przyszłe pokolenia nie tylko do pamięci, ale też do kontynuowania bogatej tradycji szkoły, pielęgnowania wartości moralnych oraz dążenia do nieustannego rozwoju duchowego i intelektualneg. Ten fakt podkreślał montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez młodzież Zespołu, pod kierunkiem Marty Smoleń i mgr Leszka Mordarskiego, ubogacony fragmentami wypowiedzi Patrona Szkoły Jana Pawła II.

Zwieńczeniem uroczystości był urodzinowy tort i wspólna pamiątkowa fotografia. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na okolicznościowe spotkanie w sali bankietowej.

Galeria zdjęć

[nggallery id=113]

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory