Spotkanie w górach

W niedzielę, 14 września spotkaliśmy się po raz ostatni na Starych Wierach z okazji dziesiątego już spotkania w górach, które organizuje Terenowe Koło PTTK w Mszanie Dolnej. Na spotkaniu przedstawiono po krótce historię spotkań oraz początki działalności, wspominając „Rajdy na raty” organizowane przez Spółdzielnię Pracy „Meblomet”.

Spotkania w górach cieszą się coraz większą popularnością. Organizatorzy próbując zachęcić kolejne osoby do wędrowania oferują między innymi pamiątkową koszulkę za przynajmniej cztery zdobyte góry w sezonie. Co roku „zarażonych” osób wędrowaniem po górach jest coraz więcej. Za pierwszym razem w 2005 roku wzięło udział 208 osób po 9 latach frekwencja wzrosła dwukrotnie. Tradycyjnie na szczycie organizowane są konkursy z nagrodami.

Zawsze punktem kulminacyjnym każdego spotkania jest wspólne grupowe zdjęcie – na ostatnim na Starych Wierchach można było doliczyć się aż 75 osób. Pożegnalne słowo było zachętą na następny rok: oby wszyscy uczestnicy tegorocznych „Spotkań w górach” wyruszyli razem na górskie szlaki w 2015 roku.

– Organizator PTTK w Mszanie Dolnej

źródło:UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory