Skatepark w Limanowej już otwarty!

5 października br. w Limanowej odbyło się uroczyste otwarcie skateparku, połączone z  Transgranicznymi Zawodami Deskorolkowymi o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa.

Skatepark – plac przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych, gdzie sprawność fizyczną ćwiczą miłośnicy rolek, deskorolek i rowerów, powstał obok Limanowskiego Domu Kultury w ramach projektu „Rekreacja ruchowa szansą na integrację partnerstwa polsko-słowackiego”, którego głównym celem jest poszerzenie i zacieśnienie współpracy pomiędzy mieszkańcami miast partnerskich Limanowej i Dolnego Kubina. Na realizację w/w projektu miasto Limanowa otrzymało dofinansowanie w wysokości 45 tys. EURO, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej  Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

W ramach projektu zaplanowano również „Transgraniczne Zawody Deskorolkowe o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa”. Transgraniczne… ponieważ impreza odbyła się w dwóch miastach: Limanowej i Dolnym Kubinie.

21 września odbyły się zawody na Słowacji. Na ulicę w centrum miasta Dolny Kubin zostało dostarczone kilka mobilnych przeszkód, gdzie odbył się mały Jam Session z udziałem polskich i słowackich skaterów. Ekipa z Limanowej dotarła tam darmowym autobusem, który zapewnił organizator imprezy. Pomimo porannego deszczu udało się rozegrać mini zawody, w których najlepsi okazali się Tomasz Świerczewski,  Peter Manco i Prilekov Alenybyla.

W Limanowej zawody deskorolkowe poprzedziło oficjalne otwarcie parku do uprawiania sportów ekstremalnych. Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Limanowa Jolanta Szyler powitała przybyłych na uroczystość gości, tj.: Gustava Turcina – Wiceburmistrza Miasta Dolny Kubin wraz z delegacją, przedstawiciela Związku Euroregion „Tatry” Agnieszkę Puto, Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka, Proboszcza Limanowskiej Parafii Księdza dr Wiesława Piotrowskiego, Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę, Zastępcę Burmistrza Wacława Zonia, Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Irenę Grosicką wraz z radnymi Rady Miasta, Pełnomocnik Burmistrza Miasta Limanowa ds. Limanowskiego Domu Kultury Magdalenę Szczygieł-Smagę,  wykonawców inwestycji: Macieja Heczko z Firmy Techramps oraz Roberta Jaworza-Dutkę Inspektora nadzoru inwestycji, a także zawodników i widzów transgranicznych zawodów deskorolkowych.

Po części oficjalnej wykonano pierwsze pokazowe triki deskorolkowe na nowootwartym skateparku oraz  odbyły się Transgraniczne Zawody Deskorolkowe w Limanowej, w których pula nagród wynosiła 2.100 zł. Zwycięzcami okazali się:

  • I miejsce – Andrzej „Jejo” Podsiadło
  • II miejsce – Jasiek Zborowski
  • III miejsce – Maciek Trojanowski

Dla niektórych skateboarding to sport, dla niektórych pasja, hobby, miły sposób spędzania czasu, rzecz która łączy – jednoczy ludzi. Niech zatem to miejsce SKATEPARK w Limanowej będzie miejscem jednoczących ludzi wokół sportu i ruchu, miłego spędzenia czasu, na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie z dala od TV i komputerów. Wierzymy, że dzięki skateparkowi w Limanowej powiększy się rodzina skateborderów w naszym mieście. Miejmy nadzieję, że jazda na rowerach bmx i deskach stanie się stałym elementem edukacji młodych ludzi w Limanowej.

Galeria zdjęć:

[nggallery id=70]

źródło: miasto.limanowa.pl
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory