AKS Ujanowice górą w Pucharze Polski

AKS Ujanowice zwycięża w Pucharze PolskiAKS Ujanowice po emocjonującym meczu z LKS Płomień Limanowa zwyciężył w Pucharze Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu. W meczu zobaczyliśmy 6 goli. Drużyna z Ujanowic pokonała Płomień 4:2. Od samego początku sytuacja na boisku była bardzo nerwowa. Zawodnicy bardzo często faulowali, dochodziło do bardzo kontrowersyjnych sytuacji z sędzią w roli głównej.

AKS Ujanowice objął prowadzenie bardzo szybko, już w 5 minucie po błędzie obrońców praktycznie do pustej bramki posłał piłkę napastnik z Ujanowic. Chwilę później wynik podwyższyli na 2:0. Podłamani zawodnicy z Limanowej zdołali zdobyć kontaktowego gola, ale zaraz potem AKS Ujanowice odpowiedział bramką na 3:1. Zawodnicy zeszli na przerwę przy stanie 3:2 dla Ujanowic. Po wznowieniu gry sytuacja bramkowa nie uległa zmianie. Natomiast atmosfera na boisku z minuty na minutę robiła się coraz bardziej nerwowa, sędzia główny by uspokoić zawodników co chwilę sięgał po żółte kartoniki. Przed końcem spotkania zawodnicy z Ujanowic podwyższyli wynik na 4:2 i tym samym zdobyli Puchar Polski Limanowskiego Podokręgu.

W tym sezonie rozgrywki Pucharu Polski rozpoczęły się wyjątkowo wcześniej pierwsze mecze rozegrano już 16 czerwca. Wszystko po problemach, które miały miejsce w minione wakację, kiedy to KS Tymbark wygrywając Puchar Polski na szczeblu Małpolskiego Zwiazku Piłki Nożnej nie mógł wziąć udziału w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

W rozgrywkach na szczeblu Limanowskim udział wzięło 25 zespołów. W tym sezonie w rozgrywkach na szczeblu LPPN nie brała udziału Limanovia Limanowa, która awansując do II ligi zapewniła sobie grę na szczeblu centralnym.

Sylwester Jantas strzela bramkę na 2:1

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pcYaxXEK18Q[/youtube]

Tomasz Łątka strzela bramkę na 3:2

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0Xaf7bmUgO0[/youtube]

Poniżej wideo na którym zobaczycie jak wyglądała droga LKS-u Płomień Limanowa do finału PPLP:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C7RizCblUgs[/youtube]

Galeria zdjęć:

[nggallery id=74]

fot. plomien-limanowa.com
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory