Znicz w oknie w 70 rocznicę ludobójstwa na Wołyniu

Znicz w oknie w 70 rocznicę ludobójstwa na Wołyniu

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec„ OSW w Tymbarku, zwraca się z apelem o zapalenie w dniu 11 lipca 2013 r o godz. 22:00 światełka pamięci w oknach swoich domów w związku z przypadającą w tym dniu 70 rocznicą zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

Zapalmy światełko pamięci

Pamiętajmy o tej strasznej zbrodni na ludności cywilnej / ok. 150 tyś osób / dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich i UPA – wśród których, poza Polakami, znaleźli się też obywatele polscy innych narodowości, w tym szlachetni Ukraińcy ratujący życie swoim sąsiadom.

Nigdy więcej wojny oraz nienawiści do drugiego człowieka! Pamiętajmy w tym dniu o naszych rodakach pomordowanych na wschodzie – apelują tymbarscy Strzelcy.

Aktualizacja:

Na prośbę tymbarskich Strzelców z Jednostki Strzeleckiej w Tymbarku w sprawie uruchomienia syren alarmowych w dniu 11 lipca pozytywnie odpowiedziała gmina Mszana Dolna. Jak poinformował wójt gminy Bolesław Żaba w tym dniu we wszystkich jednostkach OSP na terenie gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe (sygnał ciągły trwający jedną minutę).

Gmina Mszana Dolna jest już trzecią jednostką samorządową, która na terenie powiatu limanowskiego w ten symboliczny sposób upamiętni tę tragiczną zbrodnię na Polakach i innych mniejszościach narodowych dokonaną przez nacjonalistów ukraińskich i UPA. Przypomnijmy, że w akcję włączyły się już miasto Mszana Dolna i gmina Tymbark.

info podesłał: Mł Insp. ZS Robert Nowak

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory