KS Tymbark nie zagra w Pucharze Polski!

KS Tymbark nie zagra w Pucharze Polski

Po świetnym występie przeciwko trzecioligowej drużynie Dalin Myślenice (5:0), KS Tymbark ma do pokonania jeszcze drużynę Jałowiec Stryszawa. Czwartoligowa drużyna z Tymbarku musi zwyciężyć w jutrzejszym spotkaniu by dostać się do centralnych rozgrywek Pucharu Polski.

Do dzisiaj wszyscy wierzyli i chyba każdy marzył o KS Tymbarku w kolejnych fazach Pucharu Polski, o meczu z drugoligową Calisią Kalisz itd. Niestety. Na stronie PZPN, pojawiła się informacja Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Małopolski Związek Piłki Nożnej nie dotrzymał terminu pisemnego zgłoszenia drużyny, która zakwalifikowała się do szczebla centralnego Pucharu Polski w sezonie 2013/2014. W związku z tym zdobywca Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej nie zostanie dopuszczony do rozgrywek na szczeblu centralnym w sezonie 2013/2014.

Zgodnie z postanowieniami ust. 1.1 Regulaminu Rozgrywek o Puchar Polski w Piłce Nożnej na sezon 2013/2014, cykl rozgrywek na szczeblu wojewódzkich związków piłki nożnej na sezon 2013/2014 miał być zakończony do 30 czerwca 2013 roku i wyłonić 16 drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach na szczeblu centralnym w sezonie 2013/2014.

Jednocześnie, zgodnie z postanowieniami ust. 4.3 wskazanego wyżej Regulaminu, wszystkie Związki Piłki Nożnej obowiązane są w terminie do dnia 30 czerwca 2013 r. zgłosić pisemnie do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN drużyny, które zakwalifikowały się do rozgrywek pucharowych na szczeblu centralnym.

źródło: pzpn.pl

No i pięknie. Małopolski Związek Piłki Nożnej czegoś nie dopilnował, coś poszło nie tak i mimo prawdopodobnego zwycięstwa KS Tymbarku nie zobaczymy ich w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski. Nie wiem, może kalendarz spotkań został źle przygotowany, nie wiem, ale dziwnym jest fakt, że zwycięską drużynę należy zgłosić do 30 czerwca, a mecz o awans rozgrywany jest 3 lipca…

Przez błąd działaczy najbardziej stratni będą piłkarze, klub oraz kibice. Mam nadzieję sprawa zostanie jakoś pozytywnie rozwiązana. Bo tak być nie może!

fotka pochodzi z kstymbark.futbolowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory