Bezrobocie w powiecie rośnie!

Bezrobocie w powiecie limanowskiem rośnie

Brak pracy, bezrobocie to jeden z poważniejszych problemów społeczno-ekonomicznych we współczesnym świecie oraz w Polsce. Ostatnie lata pokazują, że problem ten nie ominął mieszkańców powiatu limanowskiego, którzy zmagają się z jednym z najwyższych poziomów bezrobocia w województwie małopolskim.

GUS opublikował stopę bezrobocia w pierwszym miesiącu 2013 roku. W Polsce wynosi ona 14,2%, w województwie małopolskim 12,3%, natomiast w powiecie limanowskim aż 19,6%.

Problem bezrobocia występuję w wielu formach, jest wieloaspektowy. Nie ma znaczenia jak będziemy do tego zjawiska podchodzić i tak będzie wywoływać zawsze negatywne skutki, zarówno dla gospodarki kraju czy też regionu, jak i dla społeczeństwa w postaci poszerzaniu się biedy i rosnącego ubóstwa wśród mieszkańców.

Tak pisałem w pracy licencjackiej, gdy analizowałem bezrobocie w ostatnich 5 latach w powiecie limanowskim. Sytuacja z roku na rok się pogarsza. Na wiosnę ruszą budowy, potem nadejdzie sezon zbiorów i prac letnich co spowoduje, że bezrobocie spadnie. Tylko, że potem znowu przyjdzie jesień, zima a wtedy stopa bezrobocia zatrzyma się pewnie na poziomie 22% a nie 19% jak obecnie. Tutaj potrzeba długofalowych działań, zmian, reform.

Limanowa nie ma zbyt wielkich szans na to by stać się kurortem turystycznym, przemysłu u nas też jak na lekarstwo, ale jakby nie patrzeć powiat limanowski jest najlepszym powiatem w Polsce, problem w tym, że nie pamiętam w jakiej kategorii.

PS. Foto główne pochodzi stąd.

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory